711452008
New product

IMMEDIATELY AVAILABLE
Availability date:
| Dimension: | 50 x 50 cm |
| Typ: | Carpet tiles |
| Thickness: | 6,5 mm |
| Primary Backing: | Polyester Fleece |
| Suitability: | Class heavy commercial 33 |
| Pile fibre composition: | BCF Polyamide 6 |
| Pile density: |
0.120 g/cm² |
| Total Pile Mass: | 580 g/m² |
| Total Weight: | 4050 g/m² |
| Flammability classification: | BflS1 nach EN 13501-1 |
| Number of Tufts: | 1580 dm² |
| Package: | 20 Tiles/box 5m2 |
| Manufacturer: | Tarkett |








| Manufacturer: | Tarkett |
| Range | Essence Maze |
| Style: | Carpet Tiles |
| Classification | 33 |
| Total Thickness: | 6,5 mm |
| Flame resistance: | Bfl-s1 (B1) |
| Suitable for heating floors: | ja |
| Impact sound absorbtion: | ΔLw - 24 dB |
| Sizes: | 50 x 50 cm |
Size of trading unit: 14 kg Universal Textile Floor Covering Adhesive Strong dispersion-based adhesive for all types of textile floor covering.
194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
165,54 EUR -15% 194,75 EUR
165,54 EUR -15% 194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
165,54 EUR -15% 194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
165,54 EUR -15% 194,75 EUR
194,75 EUR
194,75 EUR
165,54 EUR -15% 194,75 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR
205,00 EUR